Kas ir Vāverkaķis?

Vāverkaķis ir privātais bērnudārzs jeb pirmsskolas izglītības iestāde. Klusajā centrā 1,5 – 5 gadus jaunie vāverkaķēni darbojas vienā nelielā (līdz 14 bērnu) grupiņā.  Ar viņiem kopā mācās, spēlējas, ķīvējas, domā un dzīvo pedagogs un pedegaoga palīgs. Vāverkaķis nav vienīgais, kurš domā, ka prot strādāt ar bērniem – šī ir oficiāla, licencēta pirmsskolas izglītības iestāde, kurā regulāri tiek pārbaudīta drošība, higiēna un citas lietas, kas nodrošina bērnu laimi un vecāku mieru.

Pedagogs izveido nodarbību grafiku pēc Skola 2030 principiem (https://skola2030.lv/lv/skolotajiem/izglitibas-pakapes/pirmsskola). Un teju katru dienu mazie iepriecinās vecākus ar paša radītiem zīmējumiem, līmējumiem un dziedājumiem.

Dienas tiek aizvadītas sirsnīgā, ģimeniskā atmosfērā, un personāls mierīgi var pastrādāt ar katru bērnu un aprunāties ar katru mammu, tēti vai citu ģimenes locekli. Vāverkaķis uz vecāku jautājumu “Kā šodien gāja?” nekad neatbild ar strupu “Labi”.

Kāda ir Vāverkaķa diena?

Lai bērns justos droši un zinātu, ko sagaidīt no šodienas un rītdienas, no kolēģiem un mīļajām auklītēm, ļoti svarīgi nodrošināt konkrētu dienas režīmu. Lūk, ko vāverkaķēni dara katru dienu:

8:00 – 9:00

Ierašanās bērnudārzā, brīvā rotaļa

Bērni, tāpat kā pieaugušie, dienai gatavojas dažādi. Viens uzreiz ķeras pie sporta, cits pasēž dīvānā un gaida savu iekšējo saullēktu, vēl kāds veic šveicara pienākumus un pie durvīm sagaida citus kolēģus.

9:00

Brokastis

9:30

Higiēnas rituāli, podiņmācība

Daļa vāverkaķēnu ir īsti podiņmācības eksperti, citi vēl tikai klusi novēro pieredzējušākos un uzticas pamperam. Abi varianti bērnudārzā ir pieņemami – neviens netiek steidzināts, un auklītes palīdzēs tikt galā ar jebkuru situāciju un izaicinājumu.

10:00

Radošās nodarbības

• Fiziskā sagatavotība – Vāverkaķa olimpiskās spēles notiek regulāri, tajās iekļautas tādas disciplīnas kā vingrošana, joga bērniem, dejošana. • Valoda – bērniem vēl nav konkrētas profesijas, tāpēc viņi var atļauties vienu dienu būt dziedātāji, citreiz dzejnieki, vēl kādreiz aktieri. • Radošums un tēlainā domāšana – Vāverkaķī ir savs modernās mākslas muzejs. Katru dienu pavisam jaunie mākslinieki zīmē, līmē, aplicē, veido. Kopā ar bērniem veidojam ne tikai drošu, bet arī vizuāli skaistu vidi. • Ētika – mums pieņemts par attiecībām un savām sajūtām runāt un konfliktus risināt. Mācāmies nospraust un sargāt savas robežas, kā arī vienkārši dusmoties, priecāties un bēdāties, baidīties un nebaidīties, raudāt un smieties.

10:45 – 11:45

Pastaiga un rotaļas

Regulāri dodamies tuvākās un tālākās ekskursijās, bet visbiežāk Klusā centra Vāverkaķis spēlējas, skraida un atpūšas Rīgas senākajā parkā - Viesturdārzā, bet Ķīpasalas bērni dzīvojas pašu ābeļdārzā.

12:00

Pusdienas

12:30

Higiēnas rituāli, podiņmācība

13:00 - 15:00

Diendusa

15:30

Launags

Vasarās tiek ieturēts svaigā gaisā – piknikā.

16:00 – 18:00

Otrā pastaiga

Vasaras sezonā – otrā pastaiga, rotaļas ārā. Ziemas sezonā – radošās rotaļas telpās.

18:00 – 18:30

Vecāku sagaidīšana, atvadīšanās no Vāverkaķa

Tie, kas vēlas, var savas prasmes īpaši attīstīt interešu izglītības pulciņos: keramikā, dejošanā, sportā, dziedāšanā un jogā. Vai kaut vai visos!

Bērni saka, ka pie mums baro garšīgi. Nav iemesla neticēt! Vajadzības gadījumā varam piemērot ēdienkarti arī tiem mazajiem, kas neēd kādu pārtikas produktu.

Ēdienkaršu piemēri atrodami ŠEIT (te links aizvestu uz vairākiem PDFiem)

Kur ir Vāverkaķis?

Vāverkaķis atrodas Klusajā centrā blakus Viesturdārzam, Ausekļa ielā 11, ieeja no Vašingtona laukuma